Finančné nástroje

Pridávate dividendy?

Dividendy predstavujú časť zisku spoločnosti, ktorá je pridelená držiteľom akcií a najneskorší dátum pre vlastnenie akcií, kedy ešte máte nárok na

Prečítajte si viac

Ponúkate službu presunu prostriedkov?

Väčšina nami ponúkaných nástrojov, ktoré sú založené na termínovaných kontraktoch, majú dátum presunu prostriedkov. Túto informáciu môžete nájsť kliknutím na

Prečítajte si viac

Ako sú ceny na Plus500 spočítané?

Plus500 Plus500 udáva ceny v závislosti na cene relevantného finančného nástroja a jeho rozpätia.
Naše ceny sú zhotovované od niekoľkých nezávislých poskytovateľov trhových dát, ktorí získavajú svoje ceny od relevantných búrz.

Prečítajte si viac

Ako riešite firemné kroky?

Firemný krok je udalosť vykonaná verejne obchodovateľnou spoločnosťou, ktorá ovplyvňuje akcie/cenné papiere emitované spoločnosťou.

Prečítajte si viac

Čo môže spôsobiť to, že je nástroj šedý/nedostupný?

Niekedy sú nástroje dočasne nedostupné pre obchodovanie, k čomu dôjde, keď udalosti na trhu obmedzia publikovanie ceny, napríklad (no nie iba) z dôvodu:

Prečítajte si viac

Čo je úprava presunu prostriedkov?

Kedykoľvek termínová zmluva dosiahne dátum vypršania platnosti a pre nástroj je zadefinovaný automatický presun prostriedkov, všetky otvorené pozície a objednávky sa automaticky presunú na ďalšiu termínovú zmluvu.

Prečítajte si viac

Čo je dátum vypršania nástroja?

Nástroje, ktoré sú založené na termínovej zmluve, majú buď dátum vypršania alebo dátum presunu prostriedkov. O ktorý prípad ide, môžete zistiť kliknutím na odkaz

Prečítajte si viac

Čo je rozloženie?

Rozloženie môže byť vyrátané odpočítaním predajnej ceny z nákupnej ceny nástroja a môže sa zmeniť, kým je vaša pozícia otvorená.

Prečítajte si viac

Kde nájdem informácie ohľadne každého nástroja?

Užitočné informácie o nástroji môžete nájsť v záložke "Detaily" u každého nástroja na obchodnej platforme. Tieto detaily sa môžu z času na čas

Prečítajte si viac

Aké obchodné nástroje ponúkate?

Plus500 ponúka CFD na viac ako 2 000 finančných nástrojoch vrátane akcií, forexu, indexov, kryptomena, komodít,

Prečítajte si viac
Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? Kontaktujte nás!
E-mail

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 80,5% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.